Zapraszamy do zamówień przez facebooka lub maila info@terrakajaki.pl

Kajaki są naszą pasją

Kajakarstwo to nasza wieloletnia, najważniejsza pasja. Większość wolnego czasu spędzamy na wodzie. Nasze doświadczenie to prawie 80 lat wspólnego i indywidualnego pływania po rzekach górskich i nizinnych, startów w zawodach w kajakarstwie płaskim i freestyle, pokonywania rzek w Afryce, Himalajach, obydwu Amerykach i Europie. Postanowiliśmy wykorzystać swoją wiedzę i zdobyte doświadczenie w rodzinnej firmie zajmującej się tym co kochamy.

Tomasz Jakubiec ”Tomanek”

– w młodości zawodnik w kajakarstwie płaskim . Od 1988 członek AKTK Bystrze, w którym przeszedł wszystkie szczeble „kariery”. Prezes, Szkoleniowiec, organizator ogólnopolskiego spływu, wypraw do Afryki, USA, Nepalu, Peru. Autor wielu relacji i publikacji, inicjator wystaw i albumów fotograficznych, prelegent od lat propagujący osiągnięcia Bystrza i turystykę kajakową w Polsce. Członek The Explorers Club.

Agata Sobieraj-Jakubiec

– wciągnięta w kajakarstwo przez rodziców od 4 roku życia jako początkowo bierna uczestniczka spływów kajakowych. Potem dobrowolnie, w wieku prawie dorosłym, zaczęła trenować freestyle w Krakowskim Klubie Kajakowym. Członek kadry narodowej. Zajmowała miejsca na podium w Mistrzostwach Polski, Pucharze Europy. Jako pierwsza Polka zdobyła międzynarodowe uprawnienia licencjonowanego przewodnika pontonowego.

Michał Sobieraj-Jakubiec „Miszke”

– razem z Agatą od maleńkości zabierany na spływy kajakowe. W wieku 14 lat rozpoczął przygodę z freestyl’em. Do dzisiaj jest członkiem polskiej kadry narodowej. Podczas MŚ w 2019 zajął XV miejsce, regularnie staje na pudle Mistrzostw Polski. Razem z Agatą są pierwszymi Polakami posiadającymi międzynarodowe uprawnienia raft guide. Od kilku lat, w sezonie wakacyjnym, pracuje jako instruktor kajakowy i pontonowy w Austrii.